TÉMA Migréna
Migréna

Migréna

Migréna není pouze silnější bolest hlavy. Je to záchvatovité onemocnění mozku. Víte proč vzniká a jak  se léčí?

Migréna lze definovat jako přecitlivělost určitých nervových okruhů, které mají vliv na vyplavování látek, jež způsobují rozšíření cév v mozku. To má za následek střední až velmi silné bolesti hlavy. Migréna může nastat v kterémkoliv věku, přičemž nejčastěji začínají první záchvaty již v období dětství a puberty.

Za hlavní příčiny vzniku migrény jsou považovány dědičnost, stres, úzkost, deprese, únava, špatné stravovací návyky, nedostatek nebo naopak přemíra spánku, změna počasí, prudké světelné nebo zvukové efekty. U žen mohou migrénu způsobit hormonální změny v důsledku menstruace nebo menopauzy.

Migréna - příznaky

bolest hlavy, nevolnost, zvracení, poruchy vidění, poruchy řeči, závrať, svědění kůže, světloplachost, poruchy nálady, neklid, nervozita, únava, snížená chuť k jídlu, aura, deprese, zmatenost, závratě, výpadek zorného pole, dvojité viděníČlánky na téma Migréna


Migréna patří do témat

Adresář

Poradna na téma Migréna

Diskuze na téma Migréna

 • Eliska 11.08.2016 07:08 Bolest ramene

  Simona: Jake elektronicke pristoroje, neco takoveho d-zdravi.cz?? No taky jsem nato koukala na…

Píšeme jinde
 • Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

  Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

  Živáňská pečeně je pokrm slovenské kuchyně, který má spoustu variant. Klasická příprava spočívá v kombinaci vepřového, jehněčího a hovězího masa, které se napíchá na jehlu a pomalu rožní. Ne každý si může tuto přípravu dovolit, proto si dnes připravíme levnější živáňskou pečeni v troubě.

 • Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

  Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

  Vyzkoušejte tip na rychlý oběd či večeři. Špagetový koláč s balkánským sýrem, špenátovými lístky a čerstvými bylinkami dobře chutná, zasytí a není náročný na suroviny.Zdravě.cz na Facebooku